Kā atpazīt “slīkoni” – automobiļi pēc lielajiem Eiropas plūdiem

Image

Ja kaut kur Eiropā pēdējā laikā bijuši lielāki plūdi, jau tuvākā laikā lietotu automobiļu tirgū parādīsies vesela gūzma automobiļu, kuri pieejami par nedaudz zemāku cenu, kā citi līdzvērtīgi spēkrati. Vismaz tā tam vajadzētu būt. Taču mūsdienu auto tirgotāji pamanās bojātos braucamrīkus piedāvāt par gana augstām cenām ar klasiskajiem stāstiem par vienu saimnieku, baznīcu un kapu svētkiem.   

Kā mēs labi zinām, ne tik senā pagātnē no mums netālajā Vācijā, Austrijā un citās Eiropas zemēs lielu postu nodarīja plūdi. Īsti ūdens cunami un dubļu šļūdonis. Traģiskais notikums sev līdzi parāva ne tikai simtiem tūkstošu automobiļu, bet arī ne mazums cilvēku dzīvību. Par laimi šādas dabas stihijas Eiropā nav bieža parādība.  

No metāllūžņiem līdz mirdzošam limuzīnam  Protams, ka šāda masveida automobiļu bojājumu sērija apdrošinātājiem nesusi lielus zaudējumus. Tomēr jāsaprot, ka automobiļi, kuri iekļuvuši plūdos, vēl ir gana labā tehniskā kārtībā. Daudzi no tiem ir gluži jauni vai mazlietoti, kas rūpīgi apkopti pie oficiāliem zīmola dīleriem.  

Liels daudzums stihijas skarto automobiļu parasti nonāk izsolēs. Tur tie arī tiek pārdoti kā “slīkoņi” ar godīgiem fotoattēliem un neatkarīgu ekspertu vērtējumiem. Lieki piebilst, ka bojāto automobiļu cenas ir krietni zemākas par tehniskā kārtībā esošo braucamrīku cenām. Dažreiz pat līdz piecdesmit procentiem.

Viss būtu labi, ja šo situāciju necenstos savā labā izmantot ne īpaši godīgi auto tirgotāji. Iegādājoties ūdenī un dubļos pabijušos auto, tiek veikts neliels kosmētiskais remonts, kaut kas līdzīgs salona ķīmiskajai tīrīšanai un par nepamatoti augstu cenu pārdots valstīs, kur auto vēsturei pircēji pievērš minimālu uzmanību. Piemēram, Latvija un kaimiņzeme Lietuva. Lieki piebilst, ka šāds pirkums jaunajam īpašniekam pārvērtīsies par murgu daudzu gadu garumā.

Autors: